sobota, 28 czerwca 2014

Piknik rodzinny w Łubiance

O pikniku w Łubiance powiedziała mi Gosia, która od pewnego czasu zaczęła przychodzić na spotkania Grupy GEDEON. Wieczorem zadzwoniła jeszcze Danusia, z dawnego składu grupy wsparcia dla rodziców ze Strumykowej. Wszystkie trzy miałyśmy ogromną chęć spotkać się, a przy okazji, odnowić może inne, dawne znajomości. Skusiła nas także perspektywa przejażdżki rowerem do Łubianki, bo każda z nas jest zagorzałą fanką jazdy na rowerze.

W sobotnie popołudnie, niezrażone padającym wcześniej deszczem, wyruszyłyśmy w trasę i po niespełna godzinie spacerowej jazdy, byłyśmy na miejscu. Impreza powoli się rozkręcała. Zasiedliśmy do stołów, na których, jak zwykle nie zabrakło smakowicie wyglądających owoców, sałatek, ciast i ciasteczek. Przy stole, najpopularniejszym tematem rozmów były oczywiście nasze dzieci. Choćbyśmy nawet nie zaczęli od sakramentalnego "co słychać u twojego syna?", czy "jak tam twoja córka?", to i tak, w którymś momencie pada takie pytanie.

Prawdziwa zabawa zaczęła się, kiedy na prośbę prowadzących, utworzyliśmy czteroosobowe zespoły i ruszyliśmy w zawody. Zabawy zręcznościowe, próby sił i sprawności naszych mięśni, a także naszych szarych komórek, wyzwoliły w nas dziecięcą wręcz radość. Dawno nie widziałam tak beztrosko bawiących się dorosłych. Tego potrzebujemy – oderwania się od naszej, zwykle niewesołej, codzienności.

Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali pamiątkowe dyplomy13 komentarzy:

 1. Witaj ! Temat, któremu poświęcony jest ten blog jest mi bliski i cieszę się, że znalazłam to miejsce. Jestem na początku tej drogi. Będę zaglądać. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny blog. Dzięki za liczne wpisy. Będę zaglądać tutaj często :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam takie gry :)
  Można znowu poczuć się beztrosko jak za dziecka!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również, zawsze umawiamy się ze znajomymi na takie wyjazdy ! :)

   Usuń
 4. Aż chciałabym być tam z Wami :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Łubianka jest śliczna - polecam! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. to jest łubianka w woj. kuj-pom ?

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam pikniki i zabawy na świeżym powietrzu!

  OdpowiedzUsuń
 8. Czekam na dalsze wpisy!

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetna historia! Szkoda, że u mnie nie są organizowane takie pikniki.

  OdpowiedzUsuń
 10. Raz byłam w Łubiance, było rewelacyjnie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Wow, wydarzenie warte nagłośnienia

  OdpowiedzUsuń