czwartek, 7 listopada 2013

Pomoc wzajemna rodziców dzieci uzależnionych

28 września 2013r. pożegnaliśmy Henryka, który był Prezesem Towarzystwa "Powrót z U" w Toruniu od momentu jego założenia, czyli przez 26 lat. Wcześniejsza śmierć Agnieszki, a teraz śmierć Henryka, zamknęła ostatecznie swoistą i niepowtarzalną epokę w funkcjonowaniu tej organizacji. Lecz aby dzieło Ich wieloletniej i wspaniałej pracy mogło być kontynuowane, potrzebni są ludzie.

Na dzisiaj wyznaczono termin Walnego Nadzwyczajnego Zabrania Członków Towarzystwa Rodzin i Przyjaciół Dzieci Uzależnionych "Powrót z U" w Toruniu. Na 30 członków, przybyło 21 osób. Wybory przebiegły sprawnie i po godzinie Zarząd był już w nowym składzie.

W czasie liczenia głosów, umilaliśmy sobie czas gawędząc z sąsiadami na różne tematy. W moim kółeczku, temat rozmowy zdominował Internet i nasze własne zaistnienie w sieci. Dzieliliśmy się doświadczeniami w skutecznym "windowaniu" stron, ku szczytowi wyszukiwarki Google. Na pewno skorzystam z kilku cennych rad, których udzielił mi Waldek. Dobrze jest być wśród osób, które z życzliwością dzielą się z nami swoją wiedzą i wspierają nas bezinteresownie. Tego zawsze doświadczałam na grupie wsparcia dla rodziców, kiedy szukałam pomocy dla siebie i mojego uzależnionego syna. Tego doświadczam i teraz, chociaż koszmar uzależnienia i współuzależnienia zostawiliśmy daleko za sobą. Nawiązane kiedyś przyjaźnie i nowe relacje, które rodzą się pod wpływem łączących nas podobnych przeżyć, są bezcenne. To wielka sztuka nauczyć się wydobywać dobro z bolesnych i przykrych doświadczeń, dotykających nas podczas ciężkiej choroby, jakim jest uzależnienie najbliższych. Grupa wsparcia dla rodziców dzieci uzależnionych jest takim miejscem, gdzie w każdej sytuacji doświadczam pomocy i wsparcia ze strony innych rodziców.

Dziękuję Ci Waldku za Twoje uwagi, a wsparcie, jakie otrzymałam od Ciebie i Twojej żony, daje mi poczucie sensu dotychczasowej pracy i zachęca do kontynuowania prowadzenia tego bloga.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz